Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
BobrovHľadať
 
 

Zimná údržba miestnych komunikáciíVytlačiť
 

auto_v_zim.jpgŽiadame občanov, aby neparkovali v zimnom období autá na cestách a pri krajnici, ale vo svojich dvoroch a pozemkoch. Uvedomujeme si, že počet áut neustále rastie avšak keď autá parkujú tam, kde nemajú, znemožňujú technike pri údržbe ciest. Ak nie je v niektorej lokalite odhrnutá cesta, je to veľmi často z dôvodu parkovania átu na ceste. Ak je auto na ceste, môže taktiež dôjsť k neúmyselnému poškodeniu auta technikou. 

Taktiež žiadame vodičov, aby v prípade ak nie sú odhrnuté cesty jazdili pomalšie a opatrnejšie. Technika nedokáže byť ihneď na mieste a upraviť cestu podľa požiadaviek ľudí. Súčasťou zimnej výbavy každého vodiča by mali byť aj reťaze. 

Ďalej upozorňujeme občanov, že vjazdy do dvorov nevyhŕňame. Keď cestári vyhŕňajú hlavné cesty, nestáva sa, že obyvatelia domov stojacich pri hlavnej ceste sa sťažujú, že im pluh nahrnul sneh pred brány domov. Zoberú lopaty a sneh odpracú. Nemalo by sa to stávať ani na obecných cestách, keď odhŕňa obecný traktor. Úlohou obce je totiž sprejazdniť cesty a chodníky, nie vstupy do domov. 

Ďakujeme za pochopenie.


 
 

dnes je: 20.7.2019

meniny má: Iľja, Eliáš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka