Nadácia ŽSK a Rodinné centrum pomociVytlačiť

nadacia-zsk-logo-final1.jpgŽilinský samosprávny kraj realizuje dva nástroje komplexnej pomoci jednotlivcom a rodinám, ktoré sa v dôsledku živelnej pohromy, závažného a náhleho ochorenia alebo tragickej udalosti nemôžu realizovať v riadnom sociálnom prostredí. Pomoc rodinám a jednotlivcom môže byť poskytovaná aj pri znížení pracovnej schopnosti živiteľa rodiny. Nadácia svojimi zdrojmi získanými z rozpočtu Žilinského samosprávneho kraja bude za transparentných podmienok darcom podpory pre rodiny a jednotlivcov a bude získavať ďalšie finančné zdroje zo súkromných i verejných zdrojov. Rodinné centrum pomoci je pracoviskom prevencie patologických javov a  krízy v rodine, pôsobí ako poradenské centrum a centrum konkrétnej pomoci jednotlivcom a rodinám v regióne.

Od 15. februára 2019 pracuje Rodinné centrum pomoci  a nadácia Žilinského samosprávneho kraja na novej adrese v Považskej galérii umenia. Priestory sú klientom otvorené každý deň od 8.00 do 15.00.

V Rodinnom centre pomoci pracuje sociálny pracovník odboru sociálnych vecí Žilinského samosprávneho kraja, ktorý je v každodennom kontakte s obyvateľmi, poskytuje im informácie, rady, pomáha prekonávať rôzne náročné situácie, v ktorých sa ocitnú. Prijíma žiadosti a poskytuje rady žiadateľom o umiestnenie v centrách sociálnej starostlivosti a vybavuje terénne šetrenia žiadateľov o finančnú pomoc zo zdrojov Nadácie.

Svoje služby  tu na požiadanie poskytuje  aj právnik z občianskeho združenia  Pomoc obetiam násilia. Služby tohto občianskeho združenia budú  poskytované
pondelok od 9.00 do 12.00
streda od 15.00 do 18.00.

Záujemci  o pomoc v tejto oblasti sa môžu objednať  na telefónnom  čísle Linky pomoci 0850 111 321 alebo  na čísle Rodinného centra pomoci 0948 911 223.

Klienti, ktorí do centra prídu  s inými okruhmi problémov dostanú kontakt na ďalších odborníkov podľa svojich potrieb.

V prípade neprítomnosti pracovníkov v kancelárii Nadácie  je možné volať telefónne číslo Nadácie ŽSK  0948 386 342.

Do 10.3.2019 je zároveň vyhlásené 2.kolo výzvy  pre žiadateľov o finančnú a sociálnu pomoc. Žiadosti a podmienky si môžu žiadatelia zistiť na web stránke http://www.zilinskazupa.sk v sekcii Nadácia ŽSK,  mailom: nadacia@zilinskazupa.sk, telefonicky  na vyššie uvedených číslach alebo osobnou návštevou.

Súbor na stiahnutie nadacia_ZSK.docx nadacia_ZSK.docx (53.2 kB)

dnes je: 20.5.2019

meniny má: Bernard